Můj dobrodružný životní příběh

Světlo světa jsem spatřil roku 1975 v Pardubicích. Tohle je moje rodina. 

Jako introvertní stydlivé dítě jsem trávil dětství ježděním na kole po sídlišti, vymýšlením tras pardubického metra a sestavováním CML (centrální mozek lidstva).

Hrál jsem na různé hudební nástroje, fotil, maloval a básnil. Po revoluci jsem začal skautovat, což byla skvělá škola života.

V patnácti letech jsem si uvědomil, že musí existovat Bůh.

Té myšlence jsem propadl natolik, že jsem se v sedmnácti rozhodl pro životní dráhu kněze. 

Studia na KTF UK v Praze mi poskytla vhled do filozofie, teologie a spirituality. Mé nadšení pro kněžství nezviklalo nic. V roce 2001 jsem sloužil svou první mši.

Následující roky mého kněžského života jsou spjaty především se 4 místy:

Skuteč (2000-2005) Na svém prvním místě jsem se učil doprovázet všechny generace lidí - jak ve farnostech Chrudimska, tak na skutečském gymnáziu, kde jsem vyučoval italštinu, etiku a snowboarding. Moc mě to vše bavilo. 

Řím (2005-2010) Dalších pět let jsem strávil postgraduálním studiem na Papežské saleziánské univerzitě zaměřeným na  pedagogiku, psychologii a sociologii. Tady mě obohatily nové myšlenky a přístupy a také setkání se studenty z celého světa.

Choceň (2010-2014) Následovaly krásné roky farářování v Chocni, kdy jsem též externě vyučoval na Univerzitě Hradec Králové. Pracovní úspěchy a obliba u lidí ovšem nedokázaly vyvážit můj stále tíživější pocit osamocení a vyhoření.

Tábor (2015-2016) Potřeba změny vykrystalizovala do rozhodnutí vstoupit do armády a pracovat jako vojenský kaplan. Mým působištěm byl 42. mechanizovaný prapor v Táboře, kde jsem po dva roky sdílel radosti i starosti vojáků.

V 41 letech jsem dozrál k zásadní životní změně... 

V roce 2016 jsem prošel veřejným coming outem. Ukončil jsem službu v církvi a v armádě a vstoupil jsem do registrovaného partnerství se svým přítelem Tomem. Od té doby žijeme společně v Praze na Vinohradech.

Po několika měsících odpočinku a dalšího studia jsem začal pracovat jako turistický průvodce po Praze i jiných krásách Česka, a to v italštině, angličtině a španělštině.

Dopady pandemie coronaviru byly pro mou práci v cestovním ruchu fatální. Já si však vyhrnul rukávy a několik měsíců jsem pracoval manuálně, například na rekonstrukcích bytů a v přímé sociální péči.

Následně jsem se vrátil ke vzdělávání, a to v organizaci MKC Praha. Jako metodik kurzu demokratického vzdělávání pro pedagogy jsem poznal a zpracoval řadu zajímavých témat, o kterých si můžete přečíst v naší praktické metodice.

V současné chvíli se věnuji osobnímu koučinku, a to jak na individuální úrovni, tak v komerčním sektoru, např. ve společnosti UPP. Zajímá mě také práce s týmy, a proto se začínám věnovat i facilitaci a týmovému koučinku.

Kromě toho spolu s kolegyní Katkou rozjíždíme koučovací workshopy pro deváťáky a pro maturanty jako podporu zvládnutí aktuálních výzev - viz projekt LifeVest.

Vedle koučinku se věnuji také poskytování sportovních a regeneračních masáží ve svém studiu v centru Prahy - viz Masér Jiří. Při masírování si moje hlava může odpočinout a vyvážit tak stoprocentní nasazení během koučinku.

Během své dobrodružné životní cesty jsem zažil mnoho výzev a osobních i profesních změn. I proto věřím, že s něčím podobným mohu pomoci i vám. 

Relevantní studia a kurzy

2000 - Mgr. - Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

2008 - ThLic. - Pontificia Università Salesiana v Římě

2022 - Kurz "RE Kouč" akreditovaný International Coach Federation (ICF)

2023 - Kurz Ucelený základ facilitace (Edutica)

Kontakt

Pokud vás zaujala moje životní zkušenost, ozvěte se mi a můžeme začít spolupracovat.

osobní kouč a průvodce životem